وکیل در ایران

ایرانی 293x199 - وکیل در ایران

اگر در خارج از کشور زندگی می‌کنید و به دنبال وکیل در ایران هستید، می‌توانید از طریق واتساپ یا تلگرام با ما ارتباط باشید.

Iran Best Lawyer

وکیل پایه یک دادگستری جعفر جعفرزاده تلفن تماس 09185104800

ایرانیان بسیاری در خارج از کشور زندگی می‌کنند که ممکن است برخی دعاوی و موارد حقوقی آنها در کشور ایران پیگیری شود. از این رو شناخت  وکیل در ایران و سپردن پرونده‌های حقوقی به وی امری ضروری خواهد بود. هر کشوری قانون اساسی خاص خود را دارد؛ با اینکه در برخی از موارد ممکن است شباهت‌هایی با هم داشته باشند اما برای تسلط کامل بر همه موارد قانونی بهتر است از وکلای همان کشور کمک گرفته شود.

افرادی که درگیر امور قضایی شده اند و بدون کمک وکیل پایه یک دادگستری اقدام به تنظیم شکایت خود در مراجع قضایی می کنند به دلیل عدم آگاهی با قوانین و مراحل پیگیری شکوائیه قادر به دفاع از خود نبوده ودرصد موفقیت آن ها بسیار کم می باشد و حتی ممکن است به دلیل عدم آگاهی موجب پیچیدگی بیشتر پرونده شوند ولیکن بهره مندی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران موجب می شود تا در زمان کمتری به نتیجه دست پیدا کند و علاوه بر این از موکل خود در مقابل بی عدالتی نیز دفاع خواهد کرد.

وکیل ایرانیان خارج از کشور

یکی از دغدغه‌های ایرانیان خارج از کشور انجام پرونده‌های حقوقی، اداری، کیفری و … در ایران هست. بهتر است بدانید که انواع امور اداری و حقوقی که نیاز به احراز هویت ندارند، توسط وکیل در ایران قابل انجام است.

از مهم ترین وظایف بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران که براساس آیین نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری در سال 1400 به تصویب رسیده است می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  •  وکیل پایه یک دادگستری در ایران قبل از هرگونه اقدامی در طرح دعوا و حتی بعد از آن بایستی سعی در ایجاد و سازش میان طرفین پرونده را داشته باشد.
  • بهترین وکیل دادگستری بایستی متن و قرارداد وکالت نامه را به صورت دقیق و بدون هیچگونه ابهامی نوشته و در آن مبلغ حق الوکاله نیز به درستی قید شده باشد و یک نسخه از آن را که به امضای طرفین رسیده به موکل خود تحویل دهد.
  • بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران برای هر گونه اسناد و مدارکی که برای پیش بردن پرونده از موکل خود تحویل می گیرد رسید ارائه می دهد.
  • وکیل بایستی بعد از عقد قرارداد با موکل خود، برای طرح دادخواست، شکوائیه و هرآنچه که برای پرونده حقوقی او در مراجع قض یی لازم است اقدام نماید و در تمام جلسات دادرسی به جز جلساتی که عدم حضور وکیل اعلام شده شرکت نماید.
  • بهترین وکیل بایستی تمامی ابلاغیه هایی که برای پرونده موکل صادر شده و همچنین رای های نهایی را دریافت نموده و آن ها را به اطلاع موکل خود برساند.
  • حق الوکاله تعیین شده بسته به شرایط به صورت ریال و یا ارز دریافت می گردد

چگونه به وکیل در ایران وکالت دهیم؟

تنها دو راه برای وکالت دادن ایرانیان خارج از کشور، به وکیل در ایران وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از یکی از این دو طریق به وکیل پایه یک دادگستری وکالت دهید.

راه اول ثبت نام در سامانه ثنا (عدل ایران) است. شما باید اطلاعات خود را در این سامانه وارد کرده و احراز هویت را انجام دهید.

در صورتی که کارت ملی شما هوشمند نیست یا سیم کارت فعالی در ایران ندارید، باید راه دوم را انتخاب کنید. سامانه میخک (مدیریت یکپارچه خدمات کنسولگری) یا همان سامانه تاک قدیم، راه دیگری برای وکالت دادن به وکیل در ایران هست. برای این کار باید در این سامانه ثبت نام کرده و یک پروفایل تشکیل دهید تا بتوانید کد رهگیری دریافت کنید.

سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی (میخک) بستری برای ارائه کلیه خدمات کنسولی به هموطنان در حوزه های گوناگون شامل امور گذرنامه، امور سجلی، امور حمایت های کنسولی و قضایی، تنظیم وکالتنامه، تایید اسناد و . . . می باشد که مراحل آن با تشکیل پرونده الکترونیک آغاز و با تکمیل فرمهای خدمات مورد نظر و بارگذاری تصویر اسناد مربوطه و ارسال آن برای نمایندگی مورد نظر انجام میگردد.

راهنمای تصویری ثبت نام در سامانه میخک وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

https://media.mfa.gov.ir/mfaict/MikhakRegister.mp4

در چه پرونده‌هایی از وکیل در ایران استفاده می‌شود؟

وکلایی که تخصص لازم درباره مسائل حقوقی و دعاوی ایرانیان مقیم خارج از کشور دارند با توجه به سوابق کاری خود می‌توانند به انواع پرونده ها در خصوص مهاجرت دائمی، پناهندگی، طلاق، انحصار وراثت، نظام وظیفه، امور تحصیلی، امور بانکی، امور ملکی ووصول مهریه… رسیدگی و نتیجه مطلوب را برای موکل خود کسب کنند.

امور ملکی ایرانیان خارج از کشور

امور ملکی از دغدغه‌های بسیار مهم برخی ایرانیان خارج از کشور است. بر همین اساس چنانچه امکان نظارت کامل را بر روی امور ملکی خود از جمله خرید و فروش، رهن و اجاره ندارند، می‌توانند از تجربیات وکیل ملکی در ایران کمک گرفته و نگرانی های خود را در این خصوص برطرف نمایند.

انواع طلاق ایرانیان خارج از کشور

طلاق نیز مشمول قوانین احوال شخصیه بوده و لازم است موارد حقوقی آن بر اساس قوانین ایران انجام شود. چرا که در غیر این صورت هرگونه اخذ حکم طلاق باطل بوده و قوانین زوجیت طرفین همچنان پابرجا خواهد بود. با توجه به این امر سپردن وکالت به یک وکیل پایه یک داگستری خبره در خصوص امور طلاق ایرانیان خارج از کشور می‌تواند روند طلاق را تسهیل نماید. توجه نمایید که وکیل طلاق مربوطه ضمن داشتن تخصص در زمینه حقوق خانواده بایستی در خصوص امور ایرانیان خارج از کشور نیز اطلاعات و تجربیات کافی داشته باشد.

انجام روند قانونی انواع طلاق ایرانیان خارج از کشور شامل طلاق توافقی که خانم و آقا رضایت به طلاق دارند و طلاق یک طرفه یا غیابی که تنها یکی از طرفین خانم یا آقا رضایت به طلاق دارد را می‌توانید به ما بسپارید.

امور بانکی ایرانیان خارج از کشور

امور بانکی از دیگر مواردی است که ایرانیان مقیم خارج از کشور برای انجام آن نیاز به وکیل در ایران دارند. رفت و آمد به ایران صرفاً برای انجام امور بانکی مانند دریافت وجه، افتتاح یا مسدود کردن حساب بانکی و… چندان منطقی نخواهد بود. انجام چنین اموری را می‌توان با مشخص کردن حدود اختیارات به یک وکیل متخصص در زمینه امور حقوقی ایرانیان خارج از کشور سپرد.

انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور

یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های حقوقی ایرانیان خارج از کشور مربوط به انحصار وراثت و طی کردن مراحل مختلف آن برای دریافت گواهی انحصار وراثت است. با توجه به اینکه انحصار وراثت جز احوال شخصیه محسوب می‌شود مراحل انجام آن نیز تابع رعایت قوانین ایران خواهد بود. بنابراین در صورتی که متوفی دارای تابعیت ایرانی بوده و یا اموالی در کشور ایران دارد نیاز به وکیل در ایران خواهد بود. استفاده از تجربیات وکلای حرفه‌ای در خصوص انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور می‌تواند راهگشای چنین مسائل پیچیده ای باشد.

پرونده کیفری ایرانیان خارج از کشور

پرونده‌های کیفری ایرانیان خارج از کشور از جمله پرونده‌های بسیار حساس محسوب شده که لازم است به وکلای حرفه‌ای و خبره در این زمینه سپرده شوند. موضوعات این پرونده‌ها اغلب در خصوص سرقت، خیانت در امانت، انواع کلاهبرداری، چک بلامحل، جعل و… بوده و بسیار مهم است وکیل مربوطه تبحر لازم را در خصوص این مسائل داشته باشد.

ما در کنار شما هستیم….

پایه یک ایلام جعفرجعفرزاده 547x365 - وکیل در ایران

1 دیدگاه روشن وکیل در ایران

دیدگاه‌های این نوشته بسته است.

advanced-floating-content-close-btnبرای مشاوره تلفنی اینجا کلیک کنید پاسخگویی 16 الی 21