مهلت ۹۰ روزه هواوی برای مراوده با آمریکا

5ستاره {به ما امتیاز دهید}

دولت آمریکا ۹۰ روز دیگر به هواوی مهلت داد که از تامین کنندگان آمریکایی قطعات مورد نیاز خود را خریداری کند. با تمدید «مجوز موقت» هواوی، این شرکت امکان می یابد که تا پیش از ممنوعیت کامل فعالیتش در آمریکا، همچنان به مشتریانش در این کشور خدمت رسانی کند. طبق گزارشی که رویترز منتشر کرده غول تکنولوژی چینی تا ۱۹ نوامبر (مصادف با ۲۸ آبان ماه) فرصت دارد که فرایندهای تعمیر و نگهداری از شبکه های مخابراتی خود در آمریکا را انجام دهد و آپدیت های نرم افزاری اش را در اختیار دارندگان گوشی های هواوی قرار دهد.

ویلبر راس وزیر بازرگانی آمریکا ساعاتی پیش از تمدید این مهلت خبر داد هرچند که دیروز شایعه احتمال تمدید شدن مهلت هواوی نیز در وبسایت هایی نظیر رویترز مطرح شده بود. گفتنی است از زمان قرار گرفتن نام هواوی در فهرست سیاه آمریکا این دومین باری است که دولت ترامپ مهلت این شرکت برای حضور در آمریکا را تمدید می کند. راس اعلام کرد که این تصمیم برای به حداقل رساندن مشکلات مشتریان آمریکایی اتخاذ شده که بسیاری از آنها در مناطق روستایی زندگی می کنند. او در مصاحبه با شبکه فاکس بیزنس اظهار داشت:

ما فرصت بیشتری به این افراد می دهیم تا وابستگی خود به هواوی را قطع کنند.

براساس گزارش رویترز، راس همچنین از قرار گرفتن نام ۴۶ شرکت زیرمجموعه هواوی در فهرست سیاه اقتصادی آمریکا خبر داد. به این ترتیب مجموع شرکت هایی که به خاطر همکاری و مراوده با هواوی در فهرست سیاه آمریکا قرار می گیرند به بیش از یکصد مورد رسید. هواوی در بیانیه ای اعلام کرد که مهلت ۹۰ روزه آمریکا این حقیقت را که با بی عدالتی روبرو شده تغییر نمی دهد و با تصمیم وزارت بازرگانی آمریکا مبنی بر قرار دادن نام ۴۶ شرکت دیگر در فهرست سیاه این کشور کاملا مخالف است.
این آخرین به روز رسانی از مناقشات ادامه دار هواوی با دولت ترامپ به شمار می رود. هواوی همواره اتهامات آمریکا مبنی بر جاسوسی برای دولت چین را رد کرده و در همین رابطه دولت ترامپ نیز اعلام نمود که بخشی از محدودیت های وضع شده برای این شرکت را بر می دارد. اینکه بعد از مهلت مقرر چه اتفاقی می افتد هنوز مشخص نیست اما تا آن زمان مشتریان هواوی در آمریکا همچنان می توانند از دستگاه های خود استفاده نمایند.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.