آیا تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاه پیام نور ممنوع است؟

آنچه که شواهد امر نشان میدهد و بنظر میرسد مسوولین نیز نسبت به آن اتفاق نظر دارند عدم امکان تحصیل همزمان در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارشد و دکتری است. اما آیا تحصیل همزمان در مقطع کارشناسی نیز ممنوع است ؟ از نظر وزارت علوم و تحقیقات و فناوری تحصیل در دو رشته به صورت همزمان در مقطع کارشناسی ممنوع است.
در آیین نامه آموزشی کاردانی ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته وزارت علوم ماده ۱۱ آمده است :
“تحصیل دانشجو در هر زمان و فقط در یک دوره و یک رشته تحصیلی امکان پذیر است”
تبصره :”تحصیل همزمان دانشجویان برگزیده علمی تابع ضوابط مصوب وزارت است”
آیین نامه پیام نور و نظر مسوولین آن متفاوت است. در آیین نامه دانشگاه پیام نور ماده ۱۱ آمده است :
“باتوجه به نظام آموزشی دانشگاه،تحصیل دانشجو در رشته دوم مجاز است”
تفاوت در آیین نامه وزارت علوم و پیام نور ما را مجبور کرد که پیگیری های جدی در این زمینه داشته باشیم و نظر مسوولین پیام نور را در این رابطه جویا شدیم
فرشاد ابراهیم پور معاون اداری و مالی دانشگاه پیام نور در همین رابطه  عنوان کرد: “تحصیل همزمان ممنوع است اما در پیام نور با شرایطی رایج است”
سلیم بهرامی رییس مرکز آزمون پیام نور  در پاسخ به سوال امکان تحصیل همزمان در دو رشته اظهار داشت مطابق با آیین نامه سازمان سنجش امکان تحصیل همزمان در دو رشته وجود ندارد.(احتمالا منظور وی آیین نامه وزارت علوم بوده است)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.