وکیل ایلام-جعفرجعفرزاده

پذیرش بی ضابطه دانشجوی حقوق

عضو کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: اکنون با یک پارادوکس (تناقض) در جامعه حقوقی کشور روبرو هستیم که مقصر آن را مسوولان می دانیم. در سال ۷۰ در کشور ۳۰۰ نفر پذیرش دانشجوی حقوق داشتیم و این دانشجویان سرآمد بهترین رشته های علوم انسانی بوده و به فلسفه و علوم سیاسی آگاه بوده و جزو نخبگان بودند اما اکنون بدون ضابطه در تمام شهرهای دورافتاده، وزارت علوم اقدام به پذیرش دانشجو می کند، در یکی از این شهرها، ظرفیت پذیرش حداقل یکهزار و ۶۵۰ دانشجوی حقوق بدون کنکور وجود دارد.
احمدی نیاز افزود: ورودی رشته حقوق بسیار گسترده است که وقتی دانش آموخته می شوند بیکار می مانند و دولت هم می ماند که با آنان چکار کند.

وی یادآور شد: درباره پذیرش دانشجویان رشته حقوق نیز نوک پیکان به سوی وزارت علوم است که در همه ده کوره ها اقدام به پذیرش دانشجو می کند، بطور مثال در استان کردستان در تمام شهرهای سقز، کامیاران، بانه و مریوان دانشجوی حقوق پذیرش می شود؛ چه کسی در این مناطق حقوق تدریس می کند.
عضو کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: دانشجویان در این مناطق براساس سیستم تستی، تربیت می شوند که با دانشجوی استدلالی فرق می کند.احمدی نیاز خاطرنشان کرد: آزمون ورود به وکالت در فرانسه بسیار طولانی و پیچیده است، اما معضل ما ناشی از ورودی های وسیعی رشته حقوق است که متناسب با جمعیت نیست.

1 دیدگاه

 1. اولا باید برای این طرز حرف زدن شما تأسف خورد!!
  ادامه این متن به دلیل توهین نمایش داده نمی شود!! با عرض پوزش
  ————-
  مدیریت سایت

 2. باسلام
  به نظر میرسد دوران ثروت اندوزی ودرآمدهای آنچنانی که ناشی ازانحصاری کردن تحصیل در رشته حقوق وبدتر از آن انحصاری کردن وکالت که سالهل کانون وکلا از برگزاری آزمون وکالت نیز خودداری میکرد به سر آمده وآقایان نگران کم شدن درآمدشان هستند نه افت معلومات فارغ التحصیلان رشته حقوق جالب است که آقایان خود را حقوقدان ومدافع حق میدانند ولی تاب مساوات تحصیلی برای همه علاقمندان در رشته حقوق راندارند

 3. با سلام موضوع پذیرش دانشجو بیش از حد نیاز در چند سال گذشته امری کلیست و مختص رشته حقوق نمیشود.آمار پذیرش 1650 نفر در رشته حقوق بدون کنکور آن هم در یک شهر با منطق ریاضی نمیتواند صحیح باشد و در آخر هر ده کوره ای به قول شما قسمتی از خاک جغرافیایی و جزعی از جامعه ایران است و انصاف و مساوات حکم میکند که از امکانات حتی لامکان برابر خصوصا در زمینه علمی و فرهنگی برخوردار باشد.

پاسخی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.