وکیل ایلام-جعفرجعفرزاده

آزمون وکالت مركز سال ۹۰ قطعا دومرحله‌اي است

آزمون مركز سال ۹۰ قطعا دومرحله‌اي است!!!

سيدمحمد جندقي كرماني‌پور، رييس كانون وكلاي دادگستري مركز

رييس كانون وكلاي دادگستري مركز گفت: از سال آينده آزمون كانون مركز به طور قطع دومرحله‌اي برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرنگار سرويس حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، سيدمحمد جندقي كرماني‌پور، افزود: سال آينده به طور قطع آزمون كانون مركز دو مرحله‌اي مي‌شود و آزمون اول را تستي با همكاري اتحاديه برگزار مي‌كنيم و دو برابر ظرفيت مورد نياز، افراد را انتخاب خواهيم كرد، پس از آن آزمون تشريحي برگزار مي‌شود و از بين آنها تعداد مورد نياز را گزينش مي‌كنيم. وي گفت: هر كدام از كانون‌هاي ديگر كه مايل باشند مي‌توانند برحسب تصميمي كه در همايش اتحاديه در ساري برگزار شد، نسبت دو مرحله‌اي برگزار شدن آزمون اقدام كنند.

رييس كانون وكلاي دادگستري مركز هم‌چنين با اشاره به تصويب ماده‌ي ۱۸۷ مكرر برنامه پنجم توسعه در مجلس، با ابراز اميدواري نسبت به مخالفت شوراي نگهبان با اين ماده، گفت: اين ماده نه از طرف قوه قضاييه ونه از طرف دولت تدوين نشده بود، بلكه كميسيون تلفيق مجلس اين ماده تهيه و تصويب كرد. وي اظهار كرد: با توجه به تصميم كميسيون تلفيق، كليه كساني كه كارشناسي حقوق دارند مي‌توانند با گذراندن يك سال كارآموزي نزد موسسات حقوقي در دادگاه‌ها به عنوان نماينده حقوقي شركت كنند.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

جندقي كرماني‌پور با اظهار تاسف نسبت به اين ماده گفت: وضع نابساماني پيش خواهد آمد، كه مفاسد و عواقب آن بر عهده‌ي كساني است كه اين طرح را مطرح كرده‌اند. وي در پايان برگزاري آزمون ۸۹ را خوب ارزيابي و افزود: از اينكه تعداد خانم‌ها بيش از آقايان بود بسيار خوشحاليم. اين نشان مي‌دهد كه خانم‌ها اشتياق فراواني به وكالت دارند. بحث حفاظت آزمون نيز بسيار خوب انجام شد. سوالات در سازمان سنجش در قرنطينه بود و زماني كه سوالات را در دانشگاه شهيد بهشتي از قرنطينه آوردند، بسيار بسيار حفاظت شده و مطمئن بود و تحت هيچ شرايطي كسي نمي‌توانست سوءاستفاده كند.

1 دیدگاه

  1. سلام
    مطالب پر محتوا است و تمایل عضویت در سایت مورد استدعاست و موسیقی اصیل و آرام گذاشته شده بسیار عالیست.
    کارشناس حقوق قضائی/

پاسخی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.