وکیل ایلام-جعفرجعفرزاده

قوانين جديد نظام وظيفه دانشجويان1389

قوانين جديد نظام وظيفه دانشجويان
آخرين مصوبات اعلام شد:
قوانين جديد نظام وظيفه دانشجويان/ شرايط خروج موقت دانشجويان مشمول
براساس مصوبات جلسه فوق‌العاده کميته بررسي مشکلات دانشجويان مشمول، قوانين جديد نظام وظيفه و شرايط خروج از کشور به صورت موقت براي دانشجويان مشمول اعلام شد.
به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس مصوبات اين کميته مقرر شد با توجه به لزوم اتمام تحصيل در سقف سنوات تعيين شده، شرکت دانشجويان در آزمون مجدد در مقاطع کارداني، کارشناسي و کارشناسي ارشد ناپيوسته حداکثر طي 2 نيم سال و در مقاطع تحصيلي کارشناسي، کارشناسي ارشد، دکتراي پيوسته و دکتراي تخصصي حداکثر 4 نيم سال باشد.
تغيير رشته يا آزمون مجدد در هر مقطع تحصيلي حداکثر يک نوبت مجاز خواهد بود.
مدت تحصيل مشمولاني که در سال احضار و حداکثر تا مهر سال اعزام در دانشگاه شروع به تحصيل کرده‌اند جزو سنوات تحصيلي محسوب نخواهد شد.
همچنين بر اساس مصوبات اين جلسه دانشجويان مجاز به تحصيل در مقاطع پايين‌تر از مقطعي که داراي معافيت تحصيلي هستند نخواهد بود.
در صورت قبولي در آزمون مجدد فاصله بين انصراف از دانشگاه اوليه و اشتغال در دانشگاه ثانويه بيش از 4 ماه نبايد باشد و در صورت قبولي در مقطع بالاتر معافيت تحصيلي به دانشگاه جديد ارسال و واحد آموزشي جديد ضمن اعاده معافيت تحصيلي به وظيفه عمومي درخواست معافيت براي مقطع جديد نمايد که در اين صورت مدت تحصيل سپري شده در سنوات مقطع جديد لحاظ خواهد شد.
بر اساس مصوبه، در صورت انتقال معافيت تحصيلي به موسسه آموزشي جديد مراتب بايد توسط دانشگاه اوليه به اطلاع وظيفه عمومي صادر کننده معافيت تحصيلي برسد.
همچنين دانشجوياني که پس از سال اعزام از دانشگاه اخراج مي‌شوند مجاز به شرکت در آزمون مجدد نيستند.
شرايط خروج موقت از کشور براي سفرهاي علمي و … براي دانشجويان
سفرهاي علمي صرفاً ‌شامل ارايه مقاله در کنفرانس‌هاي بين‌المللي و فرصت مطالعاتي براي مقاطع کارشناسي ارشد و دکترا است که مبلغ وديعه آن 50 ميليون ريال به صورت نقد خواهد بود.
سفرهاي نيمه علمي شامل شرکت در آزمون‌هاي زبان، شرکت يا بازديد از نمايشگاه‌ها، شرکت در کارگاه‌هاي آموزشي حداکثر يک ماهه، ثبت يا نمايش اختراعات و سفرهايي که مرتبط با رشته تحصيلي (مانند دانشجويان رشته هنر براي بازديد از آثار معماري و هنري) است مبلغ وديعه اين گونه سفرها 50 ميليون ريال نقد و 10 ميليون ريال به صورت چک خواهد بود.
در خصوص ساير سفرها مرجع تاييد واحد دانشگاهي دانشجو خواهد بود که برابر فرمت پيوست درخواست دانشجو را منعکس مي کند
به منظور ايجاد هماهنگي‌هاي لازم اقدامات مربوط به اين بند مصوبات از 1 آذرماه امسال اجرايي مي شود.
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1166845

پاسخی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.