وکیل ایلام-جعفرجعفرزاده

آگهي آزمون پذيرش متقاضيان پروانه کارآموزي وکالت کانونهاي وکلاي دادگستري ايران سال ۱۳۸۹

* آگهي آزمون پذيرش متقاضيان پروانه کارآموزي وکالت کانونهاي وکلاي دادگستري ايران سال ۱۳۸۹

کانونهاي وکلاي دادگستري ايران (عضو اتحاديه سراسري کانون هاي وکلاي دادگستري ايران) متشکل از کانون وکلاي دادگستري مرکز- آذربايجان شرقي – فارس و کهکيلويه و بويراحمد- اصفهان و چهارمحال و بختياري- آذربايجان غربي – مازندران– خراسان رضوي, شمالي و جنوبي – گيلان- قزوين- خوزستان – کرمانشاه وايلام- همدان – قم – کردستان – گلستان – اردبيل – مرکزي- بوشهر – زنجان و لرستان از طريق آزمون کتبي و طبق مقررات و قانون کيفيت اخذ پروانه وکالت مصوب سال ۱۳۷۶به تعداد مورد نياز به شرح ذيل و با توجه به موارد زير کارآموز وکالت مي پذيرند.

۱- تعداد پذيرش کارآموز به تفکيک هر کانون و کد کانون ها :

کد کانون

نام کانون

ظرفيت

۱

مرکز شامل استانهاي تهران، سمنان، يزد، کرمان، هرمزگان و سيستان و بلوچستان

جمعا ۶۳۱ نفر

۲

آذربايجان شرقي

۱۵۰ نفر

۳

فارس و کهکيلويه و بويراحمد

جمعاً ۱۳۵ نفر

۴

اصفهان و چهارمحال و بختياري

جمعا ۱۶۵ نفر

۵

آذربايجان غربي

۷۲ نفر

۶

مازندران

۵۰ نفر

۷

خراسان رضوي, شمالي و جنوبي

جمعاً ۱۰۰ نفر

۸

گيلان

۵۰ نفر

۹

قزوين

۲۰ نفر

۱۰

خوزستان

۴۵ نفر

۱۱

کرمانشاه و ايلام

جمعا ۵۰ نفر

۱۲

همدان

۳۰ نفر

۱۳

قم

۲۵ نفر

۱۴

کردستان

۱۷ نفر

۱۵

گلستان

۱۰۰ نفر

۱۶

اردبيل

۳۰ نفر

۱۷

مرکزي (اراک (

۲۰ نفر

۱۸

بوشهر

۲۰ نفر

۱۹

زنجان

۳۰ نفر

۲۰

لرستان

۳۰ نفر

(ظرفيت هاي اعلام شده با احتساب سهميه ايثارگران ميباشد.)

0-  مواد امتحاني:

1-  آزمون،کتبي و به صورت تستي و ضرائب دروس آن به شرح ذيل ميباشد:

رديف

نام دروس

ضريب

۱

حقوق مدني

۳

۲

آيين دادرسي مدني

۳

۳

حقوق جزاي عمومي و اختصاصي

۲

۴

آيين دادرسي کيفري

۲

۵

حقوق تجارت

۲

۶

اصول استنباط حقوق اسلامي

۱

۳- شرايط شرکت در آزمون و اخذ پروانه کارآموزي وکالت:
۱-۳ – تابعيت جمهوري اسلامي ايران.

۲-۳ – دارا بودن دانشنامه ليسانس يا بالاتر حقوق (از دانشکده هاي حقوق داخل يا خارج کشور که مورد تاييد وزارت علوم,تحقيقات و فن آوري باشد)يا دانشنامه ليسانس فقه و مباني حقوق اسلامي يا معادل آن از دروس حوزوي و دانشگاهي با تاييد مرجع صالح.

تبصره : کساني که فاقد مدرک کارشناسي حقوق, فقه و مباني حقوق اسلامي يا معادل آن از دروس حوزوي و دانشگاهي با تاييد مرجع صالح بوده و فقط داراي مدارک بالاتر آن هستند حق شرکت در آزمون را ندارند بنابراين از ارائه مدارک بالاتر به جز مدارک کارشناسي عنوان شده خودداري نمايند.

۳-۳ – شرايط سني : پروانه کارآموزي وکالت دادگستري در حوزه قضائي استان تهران فقط به کساني داده مي شود که سن آنها از چهل سال تمام بيشتر نباشد و براي ساير حوزه هاي قضائي پروانه کارآموزي به کساني داده مي شود که سن آنها ا ز پنجاه سال تمام بيشتر نباشد.

۴-۳ – براي اشخاصي پروانه کارآموزي صادر مي شود که داراي شرايط مندرج در قوانين و مقررات ناظر بر وکالت باشند.

۴-مدارک مورد نياز جهت ثبت نام:
۱-۴ – اسکن تصوير مدرک تحصيلي ليسانس، منطبق با بند۲-۳ و تبصره آن، بدون حاشيه‌هاي زايد و با فرمت jpg و با سايز حدود ۵۹۵ در ۸۴۲ pixels و با وضوح تصويري ۷۲ dpi .

تبصره: متقاضيان از اسکن گواهي تعداد واحدهاي گذرانده شده خودداري نمايند زيرا فقط گواهي فارغ التحصيلي يا دانشنامه مبناي مجوز شرکت در آزمون مي باشد بنابراين دانشجويان ترم آخر و کساني که در گواهي صادر شده توسط دانشگاه مربوط در مورد آنها کلمه”فارغ التحصيل” قيد نگرديده باشد حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

۲-۴- اسکن تصوير کارت پايان خدمت يا معافيت دائم بدون حاشيه‌هاي زايد و با فرمت jpg و با سايز حدود ۲۱۳ در ۳۱۲ pixels و با وضوح تصويري ۷۲ dpi .

۳-۴- هزينه ثبت نام مبلغ ۳۵۰،۰۰۰ ريال

تبصره : واريز هزينه ثبت نام از طريق کارتهاي بانکي عضو شبکه شتاب و سيستم آنلاين ثبت نام اينترنتي در زمان تعيين شده و سايت سازمان سنجش آموزش کشور و با توجه به بند ۱-۵ و ۲-۵ اين آگهي و دستورالعمل مقرر انجام خواهد گرفت .

۴-۴- اسکن عکس متقاضي

داوطلبان محترم مي‌بايست تصوير عکس خود را که در سال جاري گرفته شده باشد، در اندازه هاي ۴×۳ جهت اسکن، بدون حاشيه‌هاي زايد و با فرمت jpg و با سايز حداقل ۲۰۰ در ۳۰۰ تا حداکثر ۳۰۰ در ۴۰۰ pixels تهيه نمايند و حجم فايل تهيه شده نبايد از ۷۰ کيلو بايت بيشتر شود. همچنين تصوير داوطلب بايد واضح، مشخص و فاقد اثر مهر و هر گونه منگنه باشد. حتي الامکان عکس ها سياه و سفيد يا در صورت رنگي بودن داراي زمينه سفيد باشد.

۵-۴- گواهي ايثارگري در خصوص ايثارگران

متقاضيان سهميه ايثارگري بايد علاوه بر علامت گذاري بند مزبور در تقاضانامه ثبت نام اينترنتي، اصل گواهي ايثارگري صادره از مرجع صالح را که بر يکي از موارد ذيل منطبق باشد از تاريخ ۲۱/۰۷/۱۳۸۹ لغايت ۰۵/۰۸/۱۳۸۹ الزاماً با پست سفارشي پيشتاز به نشاني اتحاديه سراسري کانونهاي وکلاي دادگستري ايران واقع درتهران، ميدان آرژانتين، خيابان احمد قصير (بخارست)، خيابان هفدهم ،پلاک ۲۰ ، طبقه دوم و کدپستي : ۱۵۱۳۸۳۳۸۱۳ ارسال نمايند.

به موجب ماده ۳ قانون کيفيت اخذ پروانه وکالت مصوب سال ۱۳۷۶ ايثارگران عبارتند از:
الف- کساني که شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه جنگ را داشته ( حداکثر تا تاريخ ۳۱/۶/۶۷) يا در اسارت دشمن بوده اند.

ب- جانبازان ۲۵ درصد به بالا.

ج- بستگان درجه اول شهداء و جانبازان ۵۰ درصد به بالا .

تبصره۱: بستگان درجه اول عبارتند از: پدر,مادر و اولاد

تبصره۲: به موجب ماده۳ قانون کيفيت اخذ پروانه وکالت مشمولين استفاده از سهميه ايثارگران فقط موارد سه گانه فوق هستند بنابراين متقاضيان از ارائه مدارک غير از موارد اعلام شده خودداري نمايند.صدور گواهي بايد در سال ۱۳۸۹ باشد (به گواهي هاي سنوات گذشته ترتيب اثر داده نمي شود)

تبصره ۳: بررسي شمول سهميه ايثارگري به افراد پس از ارسال مدارک متقاضي به اتحاديه انجام خواهد شد بنابراين صرف اعلام متقاضي در تقاضانامه ثبت نام (ازطريق اينترنت) براي اعمال سهميه کافي نخواهد بود و تاييد نهايي با هيات مديره هر کانون است .

تبصره ۴ : فتوکپي از تصوير مدرک ارسالي سهميه ايثارگري و همراه داشتن آن در روز توزيع کارت شرکت در آزمون الزامي است .

تبصره ۵ : چنانچه داوطلبي در سهميه آزاد شرکت کرده باشد، اعلام بعدي او در مورد ايثارگري مسموع نخواهد بود.

تبصره ۶ : داوطلب بايد شماره پرونده و کد رهگيري را که پس از پايان ثبت نام اينترنتي دريافت مي دارد ذيل گواهي ارسالي درج کند.

۶-۴- تهيه دوسري پرينت از اطلاعات ثبت نامي که از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور انجام شده است ، الزامي است داوطلب بايد يک سري از اين پرينت ها را در روز توزيع کارت و يک سري ديگر را موقع ثبت نام – در صورت قبولي در آزمون – به کانون مربوط ارائه کند.

۵ – نحوه ثبت نام و توزيع کارت شرکت در آزمون و تاريخ آزمون :

۱-۵– ثبت نام از متقاضيان منحصراً ازطريق اينترنت و سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org از روز چهارشنبه مورخ۲۱/۰۷/۸۹ لغايت روز چهارشنبه مورخ ۲۸/۰۷/۸۹ خواهد بود.

۲-۵- متقاضيان بايد براي واريز هزينه ثبت نام از طريق کارت هاي اعتباري عضو شبکه شتاب که رمز دوم آن فعال مي باشد طبق دستور العمل اعلام شده در سايت سازمان سنجش آموزش کشور ودر زمان اعلام شده در بند ۱-۵ نسبت به پرداخت هزينه ثبت نام اقدام نمايند.

تبصره: در اين خصوص متقاضيان ميتوانند از کارتهاي اعتباري ديگران که رمز دوم آن فعال باشد نيز استفاده کنند.

۳-۵- نحوه توزيع کارت شرکت در آزمون يک هفته قبل از تاريخ برگزاري آزمون از طريق سايت اتحاديه سراسري کانونهاي وکلاي دادگستري ايران و روزنامه اطلاعات اعلام خواهد شد.

۴-۵ – آزمون در مرکز کانوني که متقاضي در تقاضانامه ثبت نام انتخاب کرده است برگزار مي شود. نشاني محل برگزاري آزمون هنگام توزيع کارت اعلام خواهد شد.

۵-۵- تاريخ آزمون روز جمعه مورخ ۱۲/۰۹/۸۹ مي باشد.

۶- تذکرات لازم:
۱-۶- متقاضيان بايد قبل از تاريخ شروع ثبت نام ازطريق اينترنت، نسبت به اسکن مدارک با فرمت و مشخصات اعلام شده در بند۴ اين آگهي اقدام نمايند.

۲-۶- مدت ثبت نام اينترنتي از تاريخ شروع، يک هفته خواهد بود و اين تاريخ به هيچ عنوان تمديد نخواهد شد.

۳-۶- متقاضيان بايد اصل مدارک اسکن شده را نزد خود نگه داشته ودرزمان توزيع کارت شرکت در آزمون وهمچنين در صورت پذيرفته شدن به همراه ساير مدارکي که اعلام خواهد شد به کانون مربوط ارائه نمايند.

۴-۶- داوطلبان فقط در صورتي که داراي شرايط مندرج در اين آگهي باشند حق ثبت نام وشرکت در آزمون را خواهند داشت ضمن اينکه اطلاعات وارد شده درتقاضانامه ثبت نام را (خصوصاً از نظر تعيين کانون مربوط و کد آن) به دقت کنترل نمايند . هزينه واريزي ثبت نام تحت هيچ شرايطي مسترد نخواهد شد.
۵-۶- متقاضيان بايد در پايان ثبت نام از اطلاعات وارد شده پرينت تهيه نموده و در هنگام توزيع کارت و درصورت قبولي به کانون مربوط ارائه نمايند. چنانچه اطلاعات اعلام شده توسط متقاضي در هنگام ثبت نام اينترنتي با آگهي آزمون منطبق نبوده و غير واقعي باشد حتي درصورت قبولي از ثبت نام آنان جلوگيري به عمل آمده و قبولي آنان کان لم يکن تلقي مي گردد.

۶-۶ -صدور کارت جهت شرکت در آزمون دليل تاييد هيچ يک از مدارک داوطلب از طرف کانونهاي وکلا يا سازمان سنجش نيست. بنابراين صرف قبولي در آزمون و درج نام متقاضي در رديف پذيرفته شدگان، هيچ حقي براي کسي ايجاد نخواهد کرد..
۷-۶- صدور هرگونه اطلاعيه درخصوص آزمون فقط در سايت اتحاديه سراسري کانون هاي وکلاي دادگستري ايران www.iranbar.org و روزنامه اطلاعات معتبر خواهد بود.

۸-۶- با توجه به زمان پيش بيني شده براي آماده نمودن مدارک ثبت نام تاکيد مي شود در روزهاي آغازين پس از انتشار اين آگهي نسبت به تهيه مدارک مورد نياز اقدام شود تا در هنگام ثبت نام از طريق اينترنت براي متقاضيان از نظر زماني مشکلي ايجاد نگردد.

۹-۶- تغيير محل کارآموزي به هيچ عنوان ميسر نخواهد بود.

۱۰-۶- ثبت نام و شرکت وکلاي دادگستري عضو کانونهاي وکلا در آزمون ممنوع است.

ضمناًجهت دسترسي به اطلاعات فوق و تهيه پرينت از آن مي توانيد به آدرس اينترنتي ذيل مراجعه نمائيد:
www.iranbar.org

منبع : www.icbar.ir

پاسخی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.